• YARIM ALTIN
  1.042,84
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7069
  % 1,37
 • € EURO
  7,2487
  % 0,49
 • £ POUND
  8,2738
  % 0,39
 • ¥ YUAN
  0,9461
  % 1,29
 • РУБ RUBLE
  0,0869
  % 1,25
 • BITCOIN
  46143,481
  % 4,04
 • BIST 100
  89.559,11
  % 0,05

Vadeli Altın Hesabı Karlı Mıdır?

Vadeli Altın Hesabı Karlı Mıdır?

Altın birikim yapmak isteyenlerin en çok aldıkları metadır. Eskiden insanlar biriktirdiği parası ile altın alıp yastık altında saklarken şimdilerde yastık altı yerine bankalarda bu birikimlerini saklıyorlar. Bu yatırımı yaparken vadeli altın hesabı karlı mıdır? Sorusu en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Altın hesabı açtırarak kazanmak ve karlı çıkmak nasıl mümkün olur? Gibi sorular bu hesabı açtırmak ve altın birikimi yaptırmak isteyenlerin en çok sordukları sorulardır.

Altın birikimi yapmak ve bunu güvenli şekilde yapmak isteyenler bu konuda son yıllarda hizmet sunan bankaların altın hesabına başvurmaktadır. Aldıkları altınları bu hesaba yatırıp istedikleri zamanda alabilmektedir. Vadeli olarak altın hesabı açtıranlar vadenin dolmasını bekleyip sonra altınlarını çekerlerse kazançlı çıkacaklardır.

Vadeli Altın Hesabı Hangi Bankada En Karlıdır?            

Altın hesabı açarak daha çok kazanmak isteyenler bunun için öncelikle vadeli bir hesap açmalıdır. Vadeli hesaba yatırılan altınlar evde yastık altında saklanan altından çok daha fazla kazanç sağlayacaktır. Vadeli altın hesabı karlı mıdır? Sorusu ve bu sorunun cevabı bu açıdan büyük önem arz etmektedir. Bu hesabı açanların kazançlı çıkacağının bilinmesi ile pek çok kişi çeşitli bankalara bu hesabı açtırmak üzere başvurmaktadır.

Altın hesabı açıldığında en karlı çıkılacak bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası ve Şekerbank olarak sıralanabilir. Bunların yanında çok az farkla altın hesabı teklifleri sunan bankalar da bulunmaktadır. Vadeli altın hesabı açmayı düşünenler için kamu bankalarından bu hesaplarını açtırmaları tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi bu bankalarda devlet garantisinin ve desteğinin olmasıdır.

Vadeli Altın Hesabı Karlı Mıdır ve Nasıl Açılır?

Altın son 10 yıldır hiç kaybettirmeyen bir yatırım arası olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu konuda son yıllarda bankalar da devreye girerek altın hesabı hizmeti sunmaya başlamışlardır. Vadeli altın hesabı karlı mıdır? Konusunda gerekli cevaplara ulaşanlar uygun tekliflerde bulunan bir bankaya başvurarak altın hesabı açtırmaktadır. Altın hesabı vadesiz olarak açılabileceği gibi vadeli olarak da açılmaktadır. Vadeli altın hesabı çok daha kazançlı olacağından ekonomistler genellikle vadeli hesap açtırılmasını önermektedir.

Altın hesabı iki şekilde açılabilir. Birincisi elinizde bulunan altınları alıp bankaya götürerek altın hesabı açtırabilirsiniz. Diğer yol ise elinizde bulunan paranızı altının o anki değeri üzerinden hesaplatıp altın hesabı açtırabilirsiniz. Her iki durumda da altının değerinin artması veya azalması sizin hesabınızı etkileyecektir. Bu konuda altının uzun süreçte daha fazla kar getiren bir yatırım aracı olduğu düşünülerek vadeli hesaba yatırılması uygun olacaktır.