• YARIM ALTIN
  1.042,84
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,7032
  % 1,32
 • € EURO
  7,2475
  % 0,49
 • £ POUND
  8,2791
  % 0,46
 • ¥ YUAN
  0,9455
  % 1,23
 • РУБ RUBLE
  0,0870
  % 1,32
 • BITCOIN
  46160,519
  % 4,52
 • BIST 100
  89.428,95
  % -0,09

İcralık Olana Kredi Verilir mi?

İcralık Olana Kredi Verilir mi?

Herhangi bir neden dolayı ödeme güçlüğü çeken kişiler icra sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. İcra ile karşılanan kişiler, bankalardan kredi alma yollarını arıyor. İcralık olanlara kredi veren bankalar sayesinde icraya verilen kişiler borçlarını ödeyebilmektedir. Sıklıkla kredi kartı borçları edeniyle icraya verilen kişiler, icralık olanlara kredi veren bankaları araştırmaktadır. Elbette ki icralık olana kredi verilir mi? Sorusu son zamanların favori sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

İcraya verilen kişilerin bankalardan kredi alması kolay değildir. Ama kişinin icraya verildiği döneme göre bazı banka yapılandırılmaları ile kredi verilmesi mümkündür. Kişilerin iş ve buna benzer özel durumları da bankalar tarafından göz önüne alınıp yapılandırma yapılabilir. İcraya verilen kişilerin belli şartlarda borçlarını ödemesi için kredi sunabilen bazı bankalar vardır. Her bankanın kredi vermesi için değişik kuralları olabilir.

İcralık Olan Kişiler Kredi Çekmek İçin Ne Yapmalıdır?

Özellikle yanlış kredi kartı kullanımı ve benzer borç ödeme sorunları nedeniyle insanlar bankalar veya şirketler tarafından icraya verilebilir. Birçok bankaya ayrı ayrı borcu olan kişiler borçlarını tek bir bankada yapılandırmak isterse bankaların yapılandırma hizmetlerinden yararlanabilirler. Kişiler borçlarını ödemek, icradan kurtulmak veya borçlarını yapılandırmak için bankalardan kredi talebinde bulunabilirler. Bankalar icralık olan kişilere kredi vermek için kefil ve ipotek gibi taleplerde bulunabilir.

Çeşitli nedenlerden ötürü icralık olan kişiler borsada yatırım gören bankalar ve buna benzer kuruluşlardan kredi talebinden bulunabilirler. Bu tür yerlerden kredi talebinden bulunmadan önce yapmanız gerekenler vardır. Öncelikle icralık olduğunuz banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Durumunuzu anlattıktan sonra bankanın yapılandırma ve kredi imkanlarından yararlanmak için bilgi alabilirsiniz. İcralık olana kredi verilir mi? Sorusuna verilecek yanıt esasında bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

İcralık Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangisi?

Çeşitli sebeplerden dolayı icraya verilen kişiler bazı bankaların icralık olan kişilere verdiği krediler ile borçlarını yapılandırma imkanına sahip olabilmektedir. Kripto para ile harcama yapan kişilerin de yararlanabileceği kredi alma hizmetini veren bankaları iyi araştırmak gerekmektedir.

Garanti Bankası, kişilerin icralık durumuna göre çeşitli analizler ve hesaplamalar yaparak yapılandırma planı yapabilmektedir. Ziraat bankası ise, icralık olanların en sık kredi talep ettiği bankaların başında gelmektedir. Ziraat bankası, kişilerin SSK ve iş sahibi olmaları şartlarıyla kolaylıkla krediler verebilmektedir. Bu bankalar dışında TEB, Yapı Kredi gibi bankalar çeşitli şartlarla krediler sağlayabilmektedir.

YORUMLAR YAZ
 • MUHAMMED ALİ3 hafta önce
 • Çok güzel