• YARIM ALTIN
  1.042,84
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,6799
  % 0,96
 • € EURO
  7,2492
  % 0,48
 • £ POUND
  8,2792
  % 0,45
 • ¥ YUAN
  0,9427
  % 0,93
 • РУБ RUBLE
  0,0859
  % 0,07
 • BITCOIN
  45503,519
  % 3,45
 • BIST 100
  89.510,88
  % 0,48

 Beyaz Eşya Kredisi ve Finansmanı Veren Bankalar

 Beyaz Eşya Kredisi ve Finansmanı Veren Bankalar

Günümüz itibariyle beyaz eşya kredisi veren bankalar oldukça fazladır. Her yıl artan enflasyon oranları ve zamlar ile beyaz eşya fiyatları artmaktadır. Bankalar, beyaz eşya almak isteyen kişilere beyaz eşya kredisi vermektedir. Beyaz eşya kredisi, ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmektedir. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu noktada kredi notu çok önemlidir. Kredi çekmeden önce kredi çekmek için kredi notum kaç olmalıdır diye düşünülmelidir. Kredi başvurusunun kabul edilmesinde değerlendirilen temel kriterler arasındadır.

Yeni evlenecek iseniz beyaz eşyalar ihtiyaç listesinin başında gelmektedir. Beyaz eşya denince buzdolabından çamaşır makinesine kadar bir evde olması gereken temel ihtiyaçlardır. Yeni evlenecek çiftler yeni bir ev kuracak ya da çeşitli nedenlerden dolayı beyaz eşyaların değiştirilmesi gerekebilir.

Beyaz Eşya Kredisi Nasıl Çekilir?

Beyaz eşya denince set üstü ocak, buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi, bulaşık makinesi, fırın, televizyon ve ütüde yer almaktadır. Bankalar beyaz eşya kredisi ya da bazı şirketler finansman vermektedir. Yeni evlenecek çiftler evlilik kredisinin yanında beyaz eşya kredisi de çekebilmektedirler. Beyaz eşya kredisi veren bankalar çoğaldıkça; alternatif seçenekler de artmaktadır.

Almak istediğiniz beyaz eşyalar için bir proforma fatura ya da faturaların kesilmesi gerekebilir. Bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.60 aya kadar vade süresi bulunmaktadır. Faiz oranları da bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

Gerekli belgelerin tamamlanması ile başvuru yapılmaktadır. Her ihtiyaç kredisi çeşidi incelenme sürecinde olduğu gibi kredi notu öğrenilmekte ve değerlendirilmektedir. Kredi çekmeden önce kredi çekmek için kredi çekmek için kredi notum kaç olmalıdır öğrenilmelidir. Her kredi başvurusu olumlu sonuçlanmamaktadır. Düşük olması halinde kredi talebiniz reddedilecektir.

Beyaz Eşya Kredisini Her Banka Veriyor Mu?

Kredinin çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. ihtiyaç kredisi ve konut kredisi en çok çekilen kredilerdir. İhtiyaç kredisi kapsamında krediler bulunmaktadır. Her banka beyaz eşya kredisi vermemektedir. Bazı bankalar ise finansman sağlamaktadır. Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve birkaç banka daha beyaz eşya kredisi ve finansman desteği vermektedir.

Beyaz eşya kredisi çekmeyi düşünüyor iseniz önce kredi çekmek için kredi notum kaç olmalıdır diye düşünülmelidir. Bankalarda bazen kredi notunun yetmemesi halinde kredi başvurusu onaylanabilmektedir. Ancak böyle durumlarda kefil istenebilir ya da ipotek yapılmasını talep edebilirler.